poniedziałek, 5 sierpnia 2013

Koprowy WIERCH

Do wyjazdu już myślałem, że nie dojdzie bo jak nie pogoda, to skład za mały, potem busa nie ma … ale w końcu się udało. Jedziemy z Leżajska do Szczyrbskiego Jeziora, potem niebieskim szlakiem drogą asfaltową do Popradzkiego Stawu i dalej również niebieskim do rozstaju szlaków. Tam 9 osób idzie na Rysy, drugie 9 w tym ja, kieruje się w stronę Korowego. Zaczyna się pierwsze ostre podejście do Hińczowej Doliny, a później już spokojnie, doliną do Wielkiego Stawu Hińczowego. Przy nim robimy dłuższą przerwę przed ostrym podejściem na Koprową Przełęcz i nie mniej ostrym na sam szczyt.

Na szczycie, rewelacyjne widoki w szczególności na Polską stronę, jak na dłoni Orla Perć, Szpiglasowy Wierch a w dali nawet Giewont.
Nie spodziewałem się, że z tego szczytu rozlega się tak rozległy widok, i do samego końca miałem dylemat co do wyprawy na ten szczyt. Teraz już mogę go polecić, również dlatego, iż droga na niego chociaż długa i mozolna nie dostarcza większych trudności.Przy Popradzkim Stawie czekamy na osoby które poszły na Rysy a pierwsi dołączają do nas po około godzinie.
Popradzki Staw Czekając na osoby wracające z Rysów miałem okazję pospacerować i poobserwować okolice Popradzkiego Stawu i co mnie zdziwiło to nieduży tłok jak na sierpniową, słoneczną sobotę. Nad Polskim Morskim Okiem pewnie tłok a tu widoki rewelacyjne, przy stawie tłumów nie ma a dostęp super, drogą asfaltową spokojnie nawet z wózkiem można dojść.

Polecam jako alternatywę Morskiego Oka.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz