piątek, 30 czerwca 2017

Mała i Wielka RAWKA

Gdzieś między Wielką a Małą Rawką
Bieszczady kojarzą się nam przede wszystkim z Połoninami i Tarnicą, no i o ile na tych górkach bywałem wielokrotnie to na Rawki wybrałem się po raz pierwszy. Jak się na górze okazało jest to rewelacyjne miejsce na fotografowanie panoram bieszczadzkich, szczególnie ładnie z tego miejsca prezentują się Połonina Caryńska i Wetlińska.
Na Wielką Rawkę można się z trzech stron, my wybraliśmy wariant najkrótszy ze względu na wiek naszych pociech, z których najmłodsza liczyła sobie roczek. Szlak zielony zaczyna się na parkingu na Przełęczy Wyżniańskiej, wiedzie nas odkrytym terenem do Bacówki PTTK, później najgorszy odcinek mocnego podejścia lasem na Małą Rawkę, i dalej już lekki spacer na Wielką Rawkę.
Można powiedzieć, że nie spodziewałem się tak rewelacyjnych widoków na tej trasie, miejsce bardzo pozytywnie mnie zaskoczyło szczególnie ze względu na rozległe panoramy, pobliskie połoniny, jak również ze względu na niesamowity spokój, ciszę i mniejszy tłok w porównaniu z innymi bieszczadzkimi szlakami.
Zapraszam do obejrzenia poniższej fotorelacji.
Parking na Przełęczy Wyżniańskiej
 
Bacówka PTTK
 
Panorama z Małej Rawki
Panorama z Małej Rawki
Szlak na Wielką Rawkę
 
W oddali Wielka Rawka
Mała Rawka z podejścia na Wielką Rawkę
Panorama z Wielkiej Rawki
Kamień na Wielkiej Rawce
 
 
 
Parking na Przełęczy Wyżniańskiej

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz