piątek, 15 września 2017

Wyspa Brač

Kolejna z atrakcji z których można skorzystać przebywając w Chorwacji, to całodniowe rejsy statkami na pobliskie wyspy. Większość rejsów odbywa się dużymi statkami, które mieszczą po kilkaset osób, serwując napoje wyskokowe i głośną muzykę przeznaczony jest dla bardziej imprezowego towarzystwa.
My szukaliśmy małego statku, bardziej kameralnego który zabrałby nas w całodniowy rejs po morzu. Udało nam się znaleźć statek o nazwie "PAULA 1950", który startuje z miejscowości Locva Rogoznica i zabiera na pokład około 20 osób.

Na rejs w sezonie należy zapisywać się z kilkudniowym wyprzedzeniem, wpłacając zaliczkę w jednym z przydrożnych "biur turystycznych", w naszym przypadku była to miejscowość Stanici.
W cenie rejsu otrzymujemy transfer z miejsca zakwaterowania do miejscowości Lockva Rogoznica, rejs do miejscowości Povlja na wyspie Brač, obiad do syta na wyspie, a w drodze powrotnej skoki do morza z pokładu statku, oraz napoje chłodzące i lokalną rakiję.
Rejs szczególnie dla dzieci dostarczył sporo pozytywnych emocji szczególnie ze względu na możliwość skakania do wody na otwartym morzu. Natomiast mnie urzekła miejscowość Povlja, ze starymi klimatycznymi uliczkami, przepiękną plażą, no i panującym tam dużo większym spokojem niż na Chorwackim lądzie. Gdybym miał kiedyś wrócić do Chorwacji na 90% będzie to właśnie taka miejscowość.
Zapraszam do poniższej fotogalerii.
 
 
 
 
 
 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz