wtorek, 10 lipca 2018

Ostia ANTICA

W tym roku nasz urlop postanowiliśmy spędzić we Włoszech. Plan jak co roku zakładał odwiedzenie sporej ilości miejsc, jak również nie mogło zabraknąć czasu na relaks i odpoczynek.
Do Rzymu wybraliśmy się własnym samochodem, co wiązało się ze sporą ilością godzin za kierownicą, ale z drugiej strony mogliśmy bez ograniczeń docierać w zaplanowane wcześniej miejsca.
Podróż z Podkarpacia do Rzymu zajęła nam 20 godzin, i po dotarciu na miejsce pozostał odpoczynek, tak aby dnia kolejnego pojechać do Osti, a później na plażę.
Ostia położona jest u ujścia rzeki Tyber, obecnie znajduje się w granicach Rzymu i jest to drugi co do wielkości kompleks ruin rzymskich na świecie.
Ruin jest naprawdę sporo, a spacerując mamy dostęp do niezliczonej ilości zakamarków, alejek, sal, term, pozostałości starożytnych budynków, resztek fontann czy kolumn. Spore wrażenie robi amfiteatr na 4 tysiące osób, jak również oryginalna, antyczna droga prowadząca od głównej bramy.
Na terenie Osti znajduje się również muzeum, w którym znajdują się najcenniejsze eksponaty znalezione na terenie miasta.
Zapraszam zatem do poniższej fotogalerii, z miejsca które zostało założone 620 lat p.n.e.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz