piątek, 24 sierpnia 2018

Passo Giau

Pierwszym odwiedzonym przez nas miejscem w Dolomitach, oczywiście poza miejscem noclegowym była przełęcz Passo Giau.
Przełęcz położona jest na imponującej wysokości 2236 m.n.p.m, na którą można WJECHAĆ AUTEM. U nas niewiele więcej mają Rysy a tam na wysokości przeszło 2 tys. metrów mamy parking dla samochodów. Co prawda nie jest tak różowo pod drodze, ponieważ droga z Alleghe gdzie mieszkaliśmy, składa się z niezliczonej ilości ostrych zakrętów a pokonanie jej dostarcza sporej dawki adrenaliny. Przejechanie odcinka 20 km. od Alleghe do przełęczy zabrało nam przeszło 40 min., a w niektórych miejscach trzeba było używać pierwszego biegu.
Ale wracając do samej przełęczy. Góruje nad nią szczyt Ra Rusela (2595), a zdjęcia przełączy i szczytu pojawiają się w niezliczonych ilościach w sieci, jako reklama całych Dolomitów.
Passo Giau stanowi miejsce gdzie możemy odpocząć, jak również udać się na pobliskie szlaki, chociażby do malowniczo położonego na grani szczytu Ra Rusela, schroniska Nuvolau. W naszym przypadku skupiliśmy się na krótkich odcinkach, gdyż tego dnia chcieliśmy odwiedzić jeszcze jedno miejsce w Dolomitach, ale o tym w kolejnym wpisie.

 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz